LOCTITE’I AJALUGU
Ülevaade

Loctite on üle 50 aasta olnud töökindlate liimilahenduste ülemaailmne liider. Kaasaegne tootesortiment on saadaval rohkem kui 80 riigis üle maailma ning seda eristab erakordne kiirus, tugevus, vastupidavus ja kasutuslihtsus.

Tarbijad usaldavad kogu maailmas Loctite’i tooteid, kui soovivad oma liimimistööle kiiret, tugevat ja vastupidavat lahendust. Tänu pidevatele tarbijauuringutele ja innovaatilistele tehnoloogiatele püsib Loctite jätkuvalt maailma juhtiva liimi brändi positsioonil.

2018

Loctite'i innovatiivse täiusliku liimipliiatsi turuletulek: lõpuks on olemas pliiatsikujuline superliimiseade, mis võimaldab puhast, täpset ja hõlpsasti doseeritavat pealekandmist.

2016

Super Attaki tootesarja uuendamine: uus disain ja uus vedela kiirliimi koostis - nüüd vee-, löögi- ja temperatuurikindel (-60 °C kuni +120 °C)!

2014

Liimi Super Attak Power Flex taas turuletoomine. Tugeval ja elastsel kiirliimil on veel vägevam visuaal: nüüd on pea alaspidi rippuv mees liimitud elastse batuudi külge.

2012

Uus kujundus ja brändi taas turuletoomine: Loctite’i vedelate kiirliimide tootesari saab vee- ja nõudepesumasinakindla koostise, saavutades DIN EN 204 kohaselt tehnilise standardi D3.

2010

Turule toodi pikema korrigeerimisajaga liim Super Attak Power Easy, mis võimaldab ümberpaigutamist ja sättimist.

2008

Turule toodi esimene elastne kiiriim Power Flex.

2006

Turule toodi löögikindla koostisega vedel kiirliim.

1997

Saksa ettevõte Henkel ostis Loctite Corporationi.

 

 

1975

Loctite turustas kiirliimi tootena, mis ei täida ainult tööstuse vajadusi, vaid on kasutatav ka igapäevaselt kodustel parandustöödel.

1968

Loctite Corporation sisenes autoturule ja hoidis ära mootori vibreerimise, mida tekitasid lahtitulnud kinnitusdetailid.

1960

1960. aastaks oli müügitulemus kerkinud miljoni dollarini. Loctite töötas välja oma esimese turundusstrateegia „Me ei müü lihtsalt liimipudelit, vaid süsteemi”. See tõstis esile Loctite’i tähtsat rolli tööstusmasinate korrashoius ja kestvuses.

1960ndate alguses avastas teadlaste meeskond tsüanoakrülaadid, mida seejärel arendati edasi Loctite’i brändi all. See läbimurdeline akrüülvaigul põhinev liim, mida tuntakse kiirliimina, kõvenes toatemperatuuril hetkega ning liimus enamiku pindade ja materjalide külge, millega kokku puutus.

1953

Hõõrdumine põhjustab kõigis masinates kulumist, mutrite ja poltide lõdvenemist ja lekkeid. Seda olukorda aktsepteeriti pikka aega lahendamatu probleemina, kuni isa ja poeg, doktorikraadiga keemikud dr Vernon Krieble ja Robert Krieble leiutasid Connecticutis Trinity kolledži laboratooriumis anaeroobsed liimid.

See unikaalne vaik kõvenes õhu puudumisel ning mutritele ja poltidele lisatuna täitis tühemikud, hoides kõike kindlalt paigal. Isa ja poeg töötasid välja laiatarbeturule sobiva toote ja rajasid ettevõtte American Sealants.